11/05/2016

Long Hair Care / Jak dbać o długie włosy, żeby były piękne i zdrowePiękne i zadbane włosy zawsze sprawiają, że czujemy się kobieco. O ile krótsze włosy jest dużo łatwiej zachować w dobrej kondycji, tak z długimi sprawa jest nieco trudniejsza. Długie włosy często plączą się i puszą. Samo suszenie zajmuje mnóstwo czasu, a brak czasu zmusza do używania suszarki z gorącym powietrzem, które dla struktury włosów jest niestety szkodliwe. Końcówki rozdwajają się, a włosy nie wyglądają już tak imponująco. Jest mnóstwo sposobów, aby tego uniknąć. Każde włosy są inne i nie ma niestety sposobów uniwersalnych. Kiedyś próbowałam olejowania, ale to nie dla mnie. Włosy miałam po tym bardziej obciążone i z tendencją do przetłuszczania, poza tym na takie eksperymenty nie mam po prostu czasu, bo dobór odpowiednich olejków wcale nie jest prosty. Poznajcie moje sposoby na pielęgnację długich włosów, aby pozostały lśniące, zdrowe i nie plątały się.Beautiful and trim hair always makes us feel more feminine. It is much more easy to make it with shorter hair. Long hair are often knotted and puffy. Drying takes a lot of time and lack of time makes us use hot air in our hair dryers. It has destructive effect on our hair. Split ends surely don't look so impresive. There are many different ways to avoid it but there isn't universal one. Sometime I tried with oiling but it isn't good for me. After all I had floppy and greasy hair. Also I have to say that such experiments aren't for me because it took to much time for oiling and to find proper oils, that's not so easy. Today I let you now what are my steps for long hair care to make them stay shiny, healthy and manageable.


1. Masaż głowy / Massaging

Masaż głowy jest niezwykle prosty, wykonuję go przy każdym myciu włosów. Poprawia on ukrwienie i stymuluje cebulki włosowe. Zajmuje dosłownie kilka minut, a robi na prawdę dużo dobrego i dla naszych włosów i nastroju.

Massaging is very simple and I always make it while washing my hair. It improves blood circulation and stimulates hair follicles. Takes only few minutes and makes so much good to our hair and mood.2. Odpowiednia dieta / Proper diet

Odpowiednio zrównoważona dieta bogata w proteiny, witaminy takie jak A, B, C i E oraz cynk i żelazo ma duży wpływ na zachowanie zdrowych włosów. Staram się jeść dużo owoców i warzyw, pamiętam, że najwięcej włosów wypadało mi w trakcie karmienia piersią i w sezonie zimowym, kiedy owoców jem dużo mniej. Pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Pij codziennie dużo wody.

A proper diet full of proteins, vitamins as A, B, C and E, zinc and iron is very important for our hair to stay healthy. I try to eat a lot of fruits and vegetables. My hair lost their volume mostly while I was breast feeding and on winters. Also remember that our body myst be hydrated enough. Drink a lot of water daily.3. Kosmetyki / cosmetics

Jak już wspomniałam każde włosy są inne i to co jest dobre dla mnie, może być równie dobrze szkodliwe dla Ciebie. Wiem, że używanie produktów zawierających SLS nie jest zalecane, a promowane jest stosowanie łagodnych kosmetyków bez nich. Próbowałam i stosowałam łagodne i naturale kosmetyki do włosów, ale u mnie się nie sprawdziły. Moje włosy po prostu lubią SLS i sylikony. Moim faworytem jest szampon Pantene ProV, a od połowy włosów stosuję również odżywkę z tej serii. Odżywki są bardzo ważne, bo nawilżają i chronią włosy przed szkodliwymi czynnikami. Kolejną odżywką, którą bardzo lubię i tym razem stosuję już od nasady głowy jest ProSalon intensis volume. Ta jest świetna, bo nie sprawia, że włosy są obciążone i oklapnięte. Sprawia również, że włosy są bardzo miękkie i pięknie pachną. Po wszystkim używam odrobiny odżywki bez spłukiwania Gliss Kur. Uwielbiam jej zapach i to, że w pewien sposób chroni moje włosy. Większą ilość stosuję na same końcówki. Po tej odżywce moje włosy są dużo mniej splątane i miłe w dotyku.
Raz w tygodniu dodatkowo stosuję maskę do blondu Sleek Line. Bardzo ją lubię i nie wysusza mi włosów, w przeciwieństwie do innych tego typu produktów. Zapach jest bardzo intensywny, ale go lubię i pozostaje na włosach bardzo długo sprawiając, że włosy dłużej są świeże.

As I said everyone has different hair and this what is good for me may be harmfull for you. I know that SLS products are promoted and they say everywhere that we should use more gently cosmetics without them. I tried it on myself and I have to tell you that natural mild cosmetics aren't good for me. My hair loves SLS and silicone. My favourite shampoo is Pantene-ProV. From half of my hair I also use Pantene conditioner. Conditioning is very important to moisturise and prevent our hair from dryness and demaging factors. Second conditioner which I use but from the top of my head this time is ProSalon intensis volume. It's really great one which doesn't make my hair look floppy. It also makes hair being soft and smell great. After all, while drying my hair I use a litlle of Gliss Kur conditioner. I like i't smell and fact that it protects my hair somehow. I use a litlle more on ends. After this conditioner my hair is so easy to brush and pleasant to touch.
Once a week I additionally use Sleek Line Mask which is dedicated to blonde hair. I like it much and it doesn't dry my hair as other such cosmetics. This one has very intensive smell but I like it. It stays very long and thanks to this I feel my hair freshness longer.4. Spłukuję włosy na koniec mycia letnią wodą / I finish off washing hair with cold water

Gorąca woda może spowodować, że włosy staną się szorstkie i suche. Zimna woda pomaga w zamykaniu łusek włosowych i wzmocnić cebulki włosowe.

Hot water can leave hair rough and dry. Finish off with cold water helps to seal the cuticles and strengthen your hair bulbs.5. Nie czeszę mokrych włosów / I avoid brushing wet hair

Mokre włosy mają większą tendencję do łamania niż włosy suche w trakcie szczotkowania. Staram się unikać czesania wciąż mokrych włosów i dzięki temu wyrywam ich dużo mniej.

Wet hair tends to break more easily than dry hair while bruching. I avoid brushing still wet hair and I loose less of them.


6. Chronię włosy / I protect my hair
 
Staram się chronić włosy szczególnie latem przed słońcem zakrywając je lub chociaż używając dodatkowych kosmetyków zawierających filtry blokujące UV. Zimą chowam zawsze chowam włosy pod czapką lub szalem i chronię przed mroźnym powietrzem.

I try to cover my hair from sunlight in summer or use additional cosmetics with UV protection. I always hide my hair under hat or shawl on winter from cold and freezy air. 


7. Fryzura do spania / Hairstyle to bed

Ostatnio gdzieś natrafiłam na post, że nie powinno się spać w mokrych lub rozpuszczonych włosach, bo się bardziej niszczą. Ja śpię w związanych już od dłuższego czasu, żeby przede wszystki uniknąć uduszenia, ale okazało się, że dzięki temu dbam również o ich kondycję.

Lately I found somewhere a post about it that we shouldn't sleep in wet or wearing hair loose to bed beacuse it's causing demages. I sleep in tied up hair for a longer time to avoid suffocating but it turned out that I protected my hair's condition by doing this.


7. Podcinam końcówki regularnie / I trim my hair regularly
Usuwam  zniszczone i rozdwojone końcówki regularnie. Podcinam tylko dół, na prosto i bardzo mało średnio co 8-12 tygodni. To zależy od kondycji moich włosów. Kiedy tylko widzę rozdwojone końcówki idę do fryzjera i ścinam tylko i aż tyle ile jest konieczne, bo dalej włosy zapuszczam. Nie powoduje to, że włosy rosną szybciej, ale wyglądają zdrowiej i wydają się gęstsze oraz łatwiejsze w czesaniu.

I remove split and damaged ends regularly. I trim the lower portion of my hair straight and very little every eight to twelve weeks. It depends on my hair condition. While I see split ends I go to the barber shop and cut them. I grow my hair longer so I always trim as much as is needed. It doesn't make hair grow faster but makes them look healthier and thicker and makes them more manageable.

Post nie jest wynikiem współpracy. Produkty, które Wam polecam u mnie sprawdzają się rewelacyjnie. Mam nadzieję, że chociaż odrobinę pomogłam komuś znaleźć coś dla siebie.
This post isn't sponsored. Those products I can recommend because they helps me with my hair care. I hope that I helped somebody to find somethig

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do obserwowania i komentowania! Odwdzięczę się tym samym :)

Copyright © 2016 MAJNIAKI , Blogger